Hello!
29.11.2017      
Десна - Динамо 0:219:00
Стадіон імені Юрія Гагаріна. Кубок України. 1/4 фіналу.
03.12.2017      
Динамо - Маріуполь 5:119:30
НСК "Олімпійський". Прем’єр-ліга. Тур 18
07.12.2017      
Динамо - Партизан 4:120:00
НСК "Олімпійський". Ліга Європи. Тур 6
10.12.2017      
Олександрія - Динамо 0:014:00
КСК "Ніка" (Олександрія). Прем’єр-ліга. Тур 19
15.02.2018      
АЕК - Динамо22:05
Стадіон "Спірос Луїс"(Афіни). Ліга Європи. 1/16 фіналу


В п’ятницю, 2 вересня, в УНІАН відбулася прес-конференція, яку організували уболівальники Динамо, аби пояснити ситуацію, що склалася навколо подій на матчі «Динамо»(Київ) – «Карпати»(Львів) 7 серпня 2011 року. Доповідачами від ультрас виступили Тарас Кузьменко, Артем Сидорін. Третім доповідачем був Ігор Мазур, представник громадської організації «Фан-клуб Україна».

Приводом для скликання прес-конференції стало висунення звинувачень Андрію Коренівському, одному з лідерів динамівських фанатів, за статтею 296 Карного Кодексу України (хуліганство). Як відомо, обвинувачення було висунуто 29 серпня 2011 року, після майже 12 годинних допитів. Зараз триває слідство по справі, що була відкрита по факту подій на матчі 7 серпня 2011 року та по заяві постраждалого. Щодо Андрія обрана застережна міра – підписка по невиїзд.

На прес-конференції було розглянуто декілька тем.
Першою темою був епізод, що стався у другому таймі матчу «Динамо»- «Карпати». Як відомо, тоді, згідно слів Саламатова, він виконував функції стюарда, і намагався зірвати один з прапорів львівськіх уболівальників, який був на його думку, таким, що порушує регламент проведення змагань. Представники уболівальників зазначили наступне:

- усі банери та прапори, що потрапляють на сектор, проходять догляд співробітниками служби безпеки ФК «Динамо» Київ та гостьового клубу, і ті з них, що вважаються неприйнятними, на стадіон не потрапляють;

- про появу ніби-то забороненої символіки Саламатов не проінформував ані власне керівництво, ані представника служби безпеки ФК «Карпати», ані співробітників міліції, що знаходяться в верхній частині 25 (гостьового) сектору стадіону «Динамо»;

- рішення зірвати прапор Саламатов прийняв на власний розсуд;

- під час події на ньому не було жодних ознак стюарда (зокрема, відповідної манішки)

- намагання зірвати прапор викликали ризик нанесення серйозних травм львів’янину, що його тримав, адже той міг впасти з великої висоти;
- на будь-якому стадіоні світу намагання зірвати фанатську атрибутику провокує зіткнення і бійки;

- згідно відповіді на адвокатський запит, що надіслав адвокат Коренівського до ФК «Динамо» Київ, жодних службових обов’язків Саламатов під час матчу не виконував;

- у рішенні дисциплінарного комітету Прем’єр –ліги по цьому матчу жодної згадки про демонстрацію якоїсь забороненої правилами символіки не йдеться.

Також були розглянуті дії уболівальників під час інциденту. Зокрема, зазначено, що уболівальників «Динамо» та «Карпат» пов’язують давні дружні стосунки. Між ними не виникає жодних конфліктів та непорозумінь. Більше того, на даному матчі фанати «Динамо» зібрали близько 10 тисяч гривень грошової допомоги на лікування одного з львівськіх фанатів, якому потрібна операція. Тож не дивно, що побачивши людину, яка намагається вкрасти один з прапорів гостей, кияни поспішили на допомогу. Слід зазначити, що серед уболівальників, що вибігли на бігові доріжки, були як фанати «Динамо», так і фанати «Карпат», про що свідчить відповідна атрибутика (шарфи) на деяких з них. Багато було і без атрибутики,тому важко визначити, за кого вони вболівають. Хоча пан Саламатов чомусь визначив, що це були саме фанати «Динамо», які відвідують саме 20-й сектор стадіону «Динамо». Одним з тих, хто вибіг на доріжки, був Андрій Коренівський – лідер фанатів «Динамо» Киів. Він підбіг до Саламатова, між ними відбулася коротка розмова, після чого Саламатов почав тікати. На фото добре видно цей момент, червоним вказано на Коренівського.В цей момент Саламатова наздогнали інші уболівальники, багато з яких було без атрибутики, тож їхню належність до якогось клубу визначити важко. Вони повалили його на землю, та нанесли Саламатову кілька ударів. В цей момент Коренівський намагався зупинити натовп і втримати їх від протиправних дій. Згодом у відкритих джерелах Саламатов заявляв, що «відчув удар, після чого впав і втратив свідомість». Незважаючи на ніби-то втрату свідомості, під час впізнання Саламатов чітко вказав на Коренівського як на того, хто його бив. Більше того, він у відкритих джерелах заявляв, що після того, як його побив Коренівський, він почав надиктовувати в мегафон якусь речівку 20-му сектору. Дуже дивно, адже, згідно попередніх заяв Саламатова, він знаходився у напівнепритомному стані, більше того, знаходився у лежачому положенні, був оточений лікарями та персоналом стадіону, які поклали його на ноші, та вивезли за межі чаші стадіону. Це бачили усі відвідувачі стадіону, чудово цей момент показаний на численних відеозаписах. Через безпідставні звинувачення Саламатова наразі триває слідство проти Коренівського. Нижче наведено деякі з заяв Саламатова з цього приводу (подано мовою оригіналу, орфографію та пунктуацію збережено):

«Корниевский Андрей Валерьевич, тот кто участвовал в моем избиении, а потом(видимо от счастья) начал надиктовывать в мегафон речевку 20-му сектору «Спасибо жителям Донбаса за Президента… Так вот, это чудо было задержано 29.08.2011 оперативниками Печерского РОВД, и несмотря на старания (уверяю вас недешевого адвоката) ушел в 23-30 29.08.2011 года из Печерского РОВД в статусе подозреваемого по уголовному делу, под тподписку о невыезде…Такие вот дела теперь с нацюками творятся! Одних СБУ имеет, других МВД имеет!!! А что сделаешь, преступника надо в тюрьму садить!!!»

«Я видел оперативное видео и то как он спрыгнув позвал за собой толпу и то как он меня ударил. Все есть на видео. Он думал что его Ржеч.цкий всегда отмазывать будет. Ан нет… »


Виникає цілком логічне питання – чому Саламатов вирішив зірвати прапор, а згодом омовити Коренівського? Нажаль, головною причиною є політичні уподобання пана Саламатова. Він активно поширював в мережі інтернет вирази, що ображають українців за національною ознакою, містять у собі зневагу до державної мови, та загалом до держави. Деякі з його виразів наведено нижче (подан мовою оригіналу, орфографію та пунктуацію збережено):

«Я русский, Андрей Саламатов, живу в исконно русаком городе Киев!!!»

«Пройдите по Крещатику, никто из прохожил не говорит на вашей «мове», Киев –был, есть и будет - РУССКИМ ГОРОДОМ!!! Как впрочем и вся ЗЕМЛЯ РУССКАЯ не приемлет Австро-Венгерской выдумки об «отдельном» украинском народе!»

«ДРУГА РІЧНЦЯ ВБИВСТВА МАКСИМА ЧАЙКИ…Что-то мало вас пока положили… Недоработка однако…»

«Националиста убили интернационалисты!Это нормально! И не важно, в какой стране это произошло!!!»

«Я даю определение – украинской нации нет, есть ополяченные русские»

«Украинцы – это русские Иваны, забывшие родство, потерявшие свой язык и историю. Но все со временем можно исправить»


Більше того, після інциденту на матчі, він звинуватив фанатів «Динамо» та «Карпат» в участі у безладах в м.Львів 9 травня 2011 року.

«Фанов ФК ДК и ФК КЛ, объединяет кроме всего прочего ряд совершенных ими преступлений, например избиение ими ветеранов Великой Отечественной Войны 9-го мая во Львове, корда они совместными усилиями очень ярко проявили себя…»

«Дебош во Львове исполнили Львовские националисты, заинструктированные ВО Свободой и приезжие наемники из фан-клуба Динамо Киев, т.е. СОВМЕСТНЫМИ УСИЛИЯМИ!!

«Все чего хотят эти отморозки, поездок по стране за счет Динамо, бесплатные билеты на футбол, деньги на пиво и много-много адреналина… А о футболе эти отморозки как правило ничего не знают и знать не хотят…»


Ми, фанати «Динамо», вважаємо, що такі дії та відверто брехливі заяви пана Саламатова мають на меті дестабілізацію ситуації в країні, провокують ворожнечу за національною ознакою, вносять розбрат в українське суспільство. Особливо небезпечні такі, відверто антидержавні дії під час проведення спортивних змагань, де вони можуть спровокувати масові заворушення. Більше того, це може значно погіршити міжнародний імідж України перед Євро 2012 – адже саме у Києві та Львові пройдуть матчі чемпіонату. На політичне підгруннтя дій Саламатова вказують і офіційні пояснення, що були надані ФК «Динамо» Київ дисциплінарному комітету Прем’єр – Ліги.

Нажаль, до такого неприємного випадку призвели не лише провокативні дії Саламатова, а й загалом низький рівень підготовки стюардів на матчах «Динамо». Ще минулого року, під час зустрічі з керівництвом клубу, представники ультрас звернули на це увагу. Під час матчів на стадіоні «Динамо» раз про раз траплялися сутички між уболівальниками та стюардами. Керівництво клубу пішло на зустріч проханням уболівальників та прибрало з ультрас-секторів стюардів. Сутички на матчах «Динамо» зникли, проте не надовго – під час матчу минулорічної першості проти «Арсеналу» на секторах ультрас знову з’явилися стюарди. Вони спровокували конфлікт, що перейшов у бійку, яку згодом охреситили «літаючими стюардами». На матчі проти «Карпат» стюарди, замість того аби припинити протиправні дії Саламатова, просто спостерігали за ними, що ледь не призвело до масової бійки. Зараз сектори фанатів «Динамо» знов оточили стюарди, тож не дивно, якщо найближчим часом там знов станеться щось неприємне. Ультрас є доволі організованою та дисциплінованою спільнотою, й не потребують стюардів на своїх секторах. Але на матчах без допомоги стюардів не обійдуться звичайні сектори, більше того, на всіх матчах Євро їхня присутність на секторах стадіону буде обов’язковою та виключною – згідно концепції безпеки та вимог УЄФА, безпеку на матчах будуть забезпечувати виключно стюарди, міліція має знаходитися за межами стадіону. Тож без професійних стюардів наш клубн не обійдеться. Зараз, на жаль, їхні функції виконують люди, які не здатні виконувати їх на належному рівні. Це може призвести до негативних наслідків під час Євро-2012.

Ігор Мазур розповів про ідею допомоги іноземним вболівальникам під час Євро-2012, вирішення конфліктних питань, захисту їх від свавілля українських правоохоронців. На завершення прес-конференції уболівальники відповіли на запитання журналістів.